Piękne i nowoczesne schody mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Bardzo nowoczesne są modele metalowe czy te ze szklanymi stopniami  z metalowymi nierdzewnymi balustradami.

Schody metalowe pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Modele ze stali niedrzewnej sprawdzają się idealnie zarówno w domu jak i biurze czy lokalu publicznym.

Więcej…

Meble ogrodowe to temat na duży esej czy też potężne wypracowanie jest ich tyle rodzajów że ciężko to wszystko zliczyć.

Mebli można już praktycznie używać wszędzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli więc na przykład posiadamy chociaż mały ogródek to możemy nawet i tam umieścić meble sytuacje mamy bardzo jasną i klarowną.  Do ogrodu można zastosować meble które nie będą zbyt ciężkie ponieważ przychodzi taki czas w  naszym kalendarzu że zaczyna się robić zimno, a  wtedy trzeba usunąć meble z  ogrodu żeby nie zniszczyły się.

Więcej…

Kuchnia jest sercem domu i mieszkania, dlatego właśnie powinna być urządzona w ciekawy i niebanalny sposób.

Ciekawym pomysłem na kuchnie jest urządzenie jej w stylu prowansalskim. Czym cechuje się styl prowansalski? Przede wszystkim prostotą i inspirowaniem się naturą. Meble są proste, najlepiej drewniane. Całe pomieszczenie jest jasne, przeważają naturalne, klasyczne dodatki.

Więcej…
Wentylatory promieniowe i osiowe

Wentylatory promieniowe i osioweZarówno wentylatory promieniowe jak i osiowe są bardzo często używane w przemyśle.

Te pierwsze dzielą się dodatkowo na wentylatory promieniowe normalne, poprzeczne i bębnowe. Wentylatory normalne są najprostszym rodzajem wentylatora promieniowego. Charakteryzuje się najprostszą konstrukcją, cichą pracą oraz mnogością zastosowań. Można go stosować w wielu instalacjach, między innymi na kominach czy w przeróżnych instalacjach wentylacyjnych.

Wyróżnia się wiele podtypów wentylatorów promieniowych. Na szeroką skalę w przemyśle wykorzystywane są wentylatory dachowe czy naścienne. Ich zastosowanie w fabrykach, halach produkcyjnych czy obiektach gastronomicznych jest dziś powszechne. Znane są także wentylatory promieniowe bębnowe.

Tego typu urządzenia posiadają wirnik o wyjątkowo dużej szerokości. Jest on podwójnie szerszy niż średnica, co pozwala na zwiększenie wydajności, ale jednocześnie zachowanie niewielkich gabarytów całego urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia niestety, że czasem obniża się sprawność maszyny.

Wentylatory promieniowe bębnowe znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych oraz w wentylacji przemysłowej. Wśród wentylatorów promieniowych wyróżnia się również trzeci typ tych urządzeń, a mianowicie wentylatory promieniowe poprzeczne. Są to bardzo ciekawie skonstruowane urządzenia. W wentylatorach poprzecznych mamy do czynienia z poprzecznym przepływem powietrza w wirniku. Pokonuje drogę od obszaru ssawnego, przez wnętrze wirnika aż po obszar tłoczny, gdzie powietrze zostaje z odpowiednią prędkością wyrzucone na zewnątrz.

W ten sposób powietrze jest dwukrotnie przepuszczane przez wirnik wentylatora i prędkość jego przepływu jest systematycznie zwiększana. Pozwala to na znalezienie dla wentylatorów poprzecznych szerokiego zastosowania. Stosuje się je powszechnie w instalacjach klimatyzacyjnych. Ich zaletą jest również to, że cicho pracują, a to ważny aspekt w tego typu instalacjach. Wentylatory poprzeczne świetnie sprawdzają się również w urządzeniach chłodniczych.

 
Technika grzewcza

Obecnie tak naprawdę każdy posiada w swoim domu jakiegokolwiek rodzaju ogrzewanie. Jest to naprawdę bardzo ważne oraz znaczące, ponieważ to właśnie ono wpływa nie tylko na nasze poczucie bezpieczeństwa, ale również k

Wybór systemu grzewczego

Ogrzewanie szczególnie w klimacie, jakim leży polska jest naprawdę niezwykle ważnym oraz znaczącym aspektem. Z tego właśnie powodu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie systemy grzewcze wybieramy.

Techniki ogrzewania

Wybierając sposób ocieplenia naszego mieszkania zimą często decydujemy się coraz częściej na nowoczesne ogrzewanie. Jeszcze niedawno bardzo modne było ogrzewanie gazowe, lecz z j

Poręcze i balustrady

Samo wybranie schodów to nie wszystko. Bardzo ważne jest również dobr...

Charakterystyka grzejników żeliwnych

W polskim starym budownictwie można znaleźć różne systemy ogrzewania,...

Wentylacja i klimatyzacja - Wrocław, Poznań

Rozwijający się przemysł to nie tylko rzeczy związane z wydobyciem cz...

Gotowe projekty domów parterowych - rodzaje i możliwości

Domy parterowe można podzielić na kilka kategorii głównych kategorii ...

Adaptacja projektu gotowego - na czym polega?

Każdy projekt gotowy, według którego zamierzamy zrealizować inwestycj...

Lampy wiszące na pięć sposobów

Każdy, kto chce dopasować wnętrze pokoju do swoich potrzeb nie może z...

Nowoczesne style i urządzenia kuchenne

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko ładna, ale również funkcjona...

Gdy urządzamy kuchnię

Każde pomieszczenie w domu ma znaczenie dla domowników. I każde trzeb...