Piękne i nowoczesne schody mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Bardzo nowoczesne są modele metalowe czy te ze szklanymi stopniami  z metalowymi nierdzewnymi balustradami.

Schody metalowe pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Modele ze stali niedrzewnej sprawdzają się idealnie zarówno w domu jak i biurze czy lokalu publicznym.

Więcej…

Meble ogrodowe to temat na duży esej czy też potężne wypracowanie jest ich tyle rodzajów że ciężko to wszystko zliczyć.

Mebli można już praktycznie używać wszędzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli więc na przykład posiadamy chociaż mały ogródek to możemy nawet i tam umieścić meble sytuacje mamy bardzo jasną i klarowną.  Do ogrodu można zastosować meble które nie będą zbyt ciężkie ponieważ przychodzi taki czas w  naszym kalendarzu że zaczyna się robić zimno, a  wtedy trzeba usunąć meble z  ogrodu żeby nie zniszczyły się.

Więcej…

Kuchnia jest sercem domu i mieszkania, dlatego właśnie powinna być urządzona w ciekawy i niebanalny sposób.

Ciekawym pomysłem na kuchnie jest urządzenie jej w stylu prowansalskim. Czym cechuje się styl prowansalski? Przede wszystkim prostotą i inspirowaniem się naturą. Meble są proste, najlepiej drewniane. Całe pomieszczenie jest jasne, przeważają naturalne, klasyczne dodatki.

Więcej…
Panele podłogowe, ścienne i 3d

Panele podłogowePodłoga z drewnianych paneli jest elegancka i estetyczna. Dodatkowo panele są łatwe w montażu, dźwiękochłonne i dają wiele możliwości aranżacji. Jedyną wadą jest chyba ciągłą konieczność konserwacji paneli.

Montaż paneli podłogowych

Zanim rozpoczniemy remont należy usunąć z pokoju wszystkie meble, zabezpieczyć kontakty, obrazy na ścianach, itd. Przed położeniem paneli wyrównujemy podłoże (jeśli jest taka konieczność skuwamy stara posadzkę). Najlepiej do wyrównania nadaje się masa samopoziomująca. Pamiętajmy by nie kłaść paneli bezpośrednio na podłoże, można zastosować folie montażową, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem są płyty pilśniowe które dodatkowo tłumią hałasy (zwłaszcza mieszkając w bloku docenimy cisze w mieszkaniu).

Do położenia paneli potrzebujemy: kliny dystansowe, klocki odbojowe, łyżkę stolarską lub zagięty pręt, piłę, młotek stolarski, ołówek, calówkę, klej/uszczelniacz, szpachli - masa wypełniającej. Istotne jest by pozostawić 5 do 10 mm. Wolnego miejsca przy ścianie, ponieważ panele mogą napęcznieć pod wpływem wilgoci lub nieznacznie się przesunąć. Natomiast same panele układamy prostopadle do okien. Dzięki temu światło słoneczne będzie padało w taki sposób by łączenia były mniej widoczne.

Panele 3d i ścienne

Jeśli chcemy wykończyć ścianę przy pomocy paneli 3d, musimy włożyć w to więcej wysiłku niż przy ułożeniu ich na pode czy np. pomalowaniu ścian. Jednak jeśli się zdecydujemy nadamy wnętrzu niesamowity wygląd.

Oczywiście najpierw musimy przygotować ściany.(oczyścić i wyrównać gipsem by uzyskać równą powierzchnie). Po przygotowaniu pokrywamy panele gipsem dla lepszej przyczepności. Następnie układamy panele według wybranego wzoru zostawiając 2-3 mm odległości między poszczególnymi panelami. Po dwóch dniach klej wyschnie na tyle, że można usunąć listwę startową, która trzymała konstrukcje i zabrać się za wykończenie (zaszpachlowanie gipsem szpar i wyrównanie papierem ściernym).

Panele drewniane są ostatnio mało popularne ale osoby lubiące drewno z pewnością docenią estetykę.

Położenie boazerii dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty. Oczywiście można samemu wykonać cała prace ale wiąże się to z koniecznością budowy szkieletu na którym będziemy montować listwy. Przycięciu listew do rozmiaru 80 - 100 centymetrów i zachowania odpowiednich procedur. Jeśli lubimy majsterkować polecam zapoznać się z zasadami i samemu zrobić remont. Natomiast z racji na czasochłonne prace lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie ekipy budowlanej.

Jak dbać o panele?

Panele są zbudowane z różnych rodzajów drewna, najczęściej jest to sklejka z 2 - 3 warstw. Należy pamiętać, że szkodzi im wilgoć, niektóre detergenty albo po prostu uszkodzenia mechaniczne. W zależności od zastosowania należy dobrać odpowiednie panele w zależności od pomieszczenia w którym będą użytkowane.
Chyba najlepsza metoda która zabezpiecza drewno przed wilgocią lub pazurami naszego pupila jest kilka warstw twardego lakieru ewentualnie panele z PCW. Jeśli chcemy zabezpieczyć podłogę w pokoju dziecięcym czy kuchni wtedy stosujemy pokrycie olejem.

Oczywiście ważne są odpowiednie środki czyszczące które przedłuża żywotność drewnianej podłogi. I na tym można zakończyć temat. Duże zróżnicowanie form i łatwość w układaniu daje nam praktycznie wolną rękę w wykańczaniu ścian i podłóg.

 
Klasyczne aranżacje pomieszczeń

Mimo wszechobecnej mody na nowoczesność, oryginalne wzornictwo, awangardę oraz surowy, ale funkcjonalny minimalizm, wiele osób wciąż pozostaje wiernym klasyce, również w urządzaniu wnętrz.

Rodzaje pokryć dachowych

Pokrycia dachoweDach to zwieńczenie jak i ozdoba, a także ochrona naszego domu. Dbałość o niego odpłaci się nam przez wiele, wiele lat. niekiedy potrzebna jest już jego wymiana.

Zalety i wady kupna nowego mieszkania

Kupno nowego mieszkaniaNowe mieszkanie to marzenie wielu Polaków, którzy mają już dość wynajmowania kawalerek czy mieszkania u rodziców. Doskonale wiemy jednak, że takie mieszkanie sporo kosztuje i nie ka

Poręcze i balustrady

Samo wybranie schodów to nie wszystko. Bardzo ważne jest również dobr...

Charakterystyka grzejników żeliwnych

W polskim starym budownictwie można znaleźć różne systemy ogrzewania,...

Wentylacja i klimatyzacja - Wrocław, Poznań

Rozwijający się przemysł to nie tylko rzeczy związane z wydobyciem cz...

Gotowe projekty domów parterowych - rodzaje i możliwości

Domy parterowe można podzielić na kilka kategorii głównych kategorii ...

Adaptacja projektu gotowego - na czym polega?

Każdy projekt gotowy, według którego zamierzamy zrealizować inwestycj...

Lampy wiszące na pięć sposobów

Każdy, kto chce dopasować wnętrze pokoju do swoich potrzeb nie może z...

Nowoczesne style i urządzenia kuchenne

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko ładna, ale również funkcjona...

Gdy urządzamy kuchnię

Każde pomieszczenie w domu ma znaczenie dla domowników. I każde trzeb...