Piękne i nowoczesne schody mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Bardzo nowoczesne są modele metalowe czy te ze szklanymi stopniami  z metalowymi nierdzewnymi balustradami.

Schody metalowe pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Modele ze stali niedrzewnej sprawdzają się idealnie zarówno w domu jak i biurze czy lokalu publicznym.

Więcej…

Meble ogrodowe to temat na duży esej czy też potężne wypracowanie jest ich tyle rodzajów że ciężko to wszystko zliczyć.

Mebli można już praktycznie używać wszędzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli więc na przykład posiadamy chociaż mały ogródek to możemy nawet i tam umieścić meble sytuacje mamy bardzo jasną i klarowną.  Do ogrodu można zastosować meble które nie będą zbyt ciężkie ponieważ przychodzi taki czas w  naszym kalendarzu że zaczyna się robić zimno, a  wtedy trzeba usunąć meble z  ogrodu żeby nie zniszczyły się.

Więcej…

Kuchnia jest sercem domu i mieszkania, dlatego właśnie powinna być urządzona w ciekawy i niebanalny sposób.

Ciekawym pomysłem na kuchnie jest urządzenie jej w stylu prowansalskim. Czym cechuje się styl prowansalski? Przede wszystkim prostotą i inspirowaniem się naturą. Meble są proste, najlepiej drewniane. Całe pomieszczenie jest jasne, przeważają naturalne, klasyczne dodatki.

Więcej…
Jak urządzić małą łazienkę - zasady i odpowiedni pomysł

Płytki w łazienceJak urządzić małą łazienkę? Zasady i pomysł na małą łazienkę.

Urządzenie małej łazienki jest dużym wyzwaniem nawet dla wytrawnych dekoratorów wnętrz, ponieważ z jednej strony powinna być funkcjonalna, z drugiej zaś ładna.

Kolejnym utrudnieniem jest dopasowanie jej do potrzeb każdego z domowników, bez względu na wiek, jeśli w domu mamy małe dzieci warto zadbać by one również miały łatwy dostęp do urządzeń sanitarnych, wówczas nie będą wymagały pomocy przy każdej wizycie w toalecie.

Trzy najważniejsze zasady w urządzaniu małej łazienki

Zachowanie proporcji w łazience

Zachowanie proporcji, większość ciasnych łazienek jest prostokątna, co jest dodatkowym utrudnieniem, dlatego warto zastosować kilka dekoratorskich sztuczek załamujących kształt pomieszczenia. W tym celu zaznaczamy narożniki ścian znajdujące się po przekątnej np. innymi kolorem płytek, lub farby. W ten sposób wzrok kieruje się na kontrastujące narożniki, samo pomieszczenie wydaje się być mniej wąskie. Kolejnym pomysłem jest rezygnacja z długiej, wąskiej wanny na rzecz tej narożnej, co w praktyce pozwoli nam na „skrócenie” pomieszczenia, natomiast pozostałe sprzęty najlepiej jest postawić na jednej ze ścian, w małych kwadratowych łazienkach doskonale sprawdzi się kabina prysznicowa, która zajmuje niewiele miejsca. Lustro jest jednym z kluczowych elementów każdej łazienki, odpowiednio dobrane powiększy wizualnie pomieszczenie, dlatego też warto powiesić , lub przykleić je na dłuższej ze ścian i wybrać możliwie duże, znacznie lepiej sprawdzą się lustra wklejane w płytki, oraz te z subtelną ramą. Pralkę w obu przypadkach warto zainstalować pod blatem, dzięki czemu nie będzie dodatkowo zagrać i tak małej przestrzeni, ponadto w ten sposób powstanie dodatkowe miejsce na kosmetyki. Przy zachowaniu proporcji na małych powierzchniach nie bez znaczenia jest rozmiar płytek podłogowych, które nie mogą być zbyt duże, ponieważ ułożenie zaledwie trzech, lub czterech o wymiarach 60x 60 cm podkreśli mikroskopijny metraż, zatem w tym wypadku warto zdecydować się na kafelki o rozmiarach 35 x 35, lub klasyczne 25 x 25 cm.

Wybór odpowiednich kolorów

Kolory, odpowiedni dobór barw jest bardzo ważny w małych pomieszczeniach, do niedawna uważano, iż jedynie bardzo jasne kolory mogą wizualnie powiększyć pomieszczenie, co nie jest do końca prawdą, zastosowanie jednego mocnego akcentu np. w postaci czarnej, bądź szarej ściany podkreśli indywidualny charakter łazienki i odwróci uwagę od małego metrażu i kształtu pomieszczenia. W tym wypadku doskonale sprawdzi się ciemna ściana tuż przy wannie, lub kabinie prysznicowej. Ponadto wszelkie kontrastujące elementy należy zaakcentować w taki sposób by nie przyczyniały się do wizualnego zmniejszenia powierzchni, co w praktyce oznacza, iż nie możemy na węższej ścianie w przypadku prostokątnego pomieszczenia układać płytek wzdłuż, lecz odwrotnie, tak by powstały z nich wzór wizualnie poszerzał wąską powierzchnię.

Funkcjonalność łazienki

Funkcjonalność, ma bardzo duże znaczenie w aranżacji łazienki, gdyż na tym niewielkim metrażu trzeba pogodzić kilka różnych funkcji. Dlatego też kolejność urządzeń sanitarnych jest bardzo ważna. Na pierwszym miejscu powinna znajdować się umywalka, potem sedes, a na końcu wanna, lub kabina prysznicowa, jeśli takie ustawienie nie jest możliwe, należy zadbać by dostęp do każdego z urządzeń był w miarę łatwy.

 
Elementy wyposażenia łazienki w domu

Wyposażenie łazienkowe to wbrew pozorom dosyć szeroki zakres tematyki. Poza typowym łazienkowymi sprzętami jak pralka, prysznic, wanna czy oczywiście ubikacja w tego typu pomiesz

Łazienka jak świątynia - odnowienie łazienki za grosze

Łazienka za groszePo długim dniu pracy wielokrotnie marzymy tylko o gorącej, relaksującej kąpieli, która oczyści nas ze stresu, a napełni harmonią i spokojem. Przyjemna muzyka, subtelne światło i... piękna łazie

Wyposażenie w urządzenia AGD - maszyny pralnicze

Maszyny pralniczeUrządzanie mieszkania od podstaw nie jest wcale tak łatwym zadaniem jakby się mogło wydawać. Oprócz synchronizacji kolorów i faktur, doborze odpowiednich mebli, ogromnym problemem okazuj

Poręcze i balustrady

Samo wybranie schodów to nie wszystko. Bardzo ważne jest również dobr...

Charakterystyka grzejników żeliwnych

W polskim starym budownictwie można znaleźć różne systemy ogrzewania,...

Wentylacja i klimatyzacja - Wrocław, Poznań

Rozwijający się przemysł to nie tylko rzeczy związane z wydobyciem cz...

Gotowe projekty domów parterowych - rodzaje i możliwości

Domy parterowe można podzielić na kilka kategorii głównych kategorii ...

Adaptacja projektu gotowego - na czym polega?

Każdy projekt gotowy, według którego zamierzamy zrealizować inwestycj...

Lampy wiszące na pięć sposobów

Każdy, kto chce dopasować wnętrze pokoju do swoich potrzeb nie może z...

Nowoczesne style i urządzenia kuchenne

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko ładna, ale również funkcjona...

Gdy urządzamy kuchnię

Każde pomieszczenie w domu ma znaczenie dla domowników. I każde trzeb...