Piękne i nowoczesne schody mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Bardzo nowoczesne są modele metalowe czy te ze szklanymi stopniami  z metalowymi nierdzewnymi balustradami.

Schody metalowe pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Modele ze stali niedrzewnej sprawdzają się idealnie zarówno w domu jak i biurze czy lokalu publicznym.

Więcej…

Meble ogrodowe to temat na duży esej czy też potężne wypracowanie jest ich tyle rodzajów że ciężko to wszystko zliczyć.

Mebli można już praktycznie używać wszędzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli więc na przykład posiadamy chociaż mały ogródek to możemy nawet i tam umieścić meble sytuacje mamy bardzo jasną i klarowną.  Do ogrodu można zastosować meble które nie będą zbyt ciężkie ponieważ przychodzi taki czas w  naszym kalendarzu że zaczyna się robić zimno, a  wtedy trzeba usunąć meble z  ogrodu żeby nie zniszczyły się.

Więcej…

Kuchnia jest sercem domu i mieszkania, dlatego właśnie powinna być urządzona w ciekawy i niebanalny sposób.

Ciekawym pomysłem na kuchnie jest urządzenie jej w stylu prowansalskim. Czym cechuje się styl prowansalski? Przede wszystkim prostotą i inspirowaniem się naturą. Meble są proste, najlepiej drewniane. Całe pomieszczenie jest jasne, przeważają naturalne, klasyczne dodatki.

Więcej…
Blog
Klasyczne aranżacje pomieszczeń

Mimo wszechobecnej mody na nowoczesność, oryginalne wzornictwo, awangardę oraz surowy, ale funkcjonalny minimalizm, wiele osób wciąż pozostaje wiernym klasyce, również w urządzaniu wnętrz.

Coraz więcej stylizacji oraz aranżacji pomieszczeń nawiązuje więc do nieśmiertelnej klasyki, ale w nieco odświeżonej oraz uwspółcześnionej wersji. W sposób klasyczny można urządzić praktycznie każde pomieszczenie. Co więcej, w tym nurcie możliwe jest wyróżnienie różnorodnych stylów, którymi możemy się inspirować w trakcie tworzenia tej wymarzonej aranżacji. Bardzo pięknie prezentują się urządzone klasycznie kuchnie.

Więcej…
 
Rodzaje pokryć dachowych

Pokrycia dachoweDach to zwieńczenie jak i ozdoba, a także ochrona naszego domu. Dbałość o niego odpłaci się nam przez wiele, wiele lat. niekiedy potrzebna jest już jego wymiana.

Więcej…
 
Panele podłogowe, ścienne i 3d

Panele podłogowePodłoga z drewnianych paneli jest elegancka i estetyczna. Dodatkowo panele są łatwe w montażu, dźwiękochłonne i dają wiele możliwości aranżacji. Jedyną wadą jest chyba ciągłą konieczność konserwacji paneli.

Więcej…
 
Zalety i wady kupna nowego mieszkania

Kupno nowego mieszkaniaNowe mieszkanie to marzenie wielu Polaków, którzy mają już dość wynajmowania kawalerek czy mieszkania u rodziców. Doskonale wiemy jednak, że takie mieszkanie sporo kosztuje i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Jeśli na chwile obecną nie dysponujemy określoną ilością gotówki, dobrym wyjęciem jest zdecydowanie się na kredyt. Licząc i kalkulując dochodzimy do wniosku, że zanim zarobimy na własne mieszkanie, prawdopodobnie minie jeszcze wiele lat, a życie jest jedno i najlepiej przeżyć je we własnych czterech kątach.

Więcej…
 
Rozsączanie wody deszczowej do prania i sprzątania

Rozsączanie wody deszczowejRozsączanie wody deszczowej jest dla nas korzystne pod każdym względem, ale najbardziej ekonomicznym.

Takiej wody używamy do prania bielizny, ubrań i wszelkiego rodzaju brudnych rzeczy. Rozsączanie wody deszczowej powoduje, że pranie jest lepszej jakości, przy okazji stosując mniej detergentów, ochraniamy środowisko.

Więcej…
 
Mieszkanie na wynajem jako inwestycja na lata

Mieszkanie na wynajem jako inwestycjaMieszkanie na wynajem - opłacalność inwestycji.

Analiza opłacalności

Zakładając, że zakup finansujemy ze środków własnych a nie kredytu wydaje się, że to inwestycja korzystniejsza, niż lokata bankowa. Zakup należy jednak poprzedzić dokładną analizą okolicznego rynku, zapotrzebowaniem na lokale do wynajmu w danej okolicy, analizą proponowanych stawek.

Więcej…
 

Poręcze i balustrady

Samo wybranie schodów to nie wszystko. Bardzo ważne jest również dobr...

Charakterystyka grzejników żeliwnych

W polskim starym budownictwie można znaleźć różne systemy ogrzewania,...

Wentylacja i klimatyzacja - Wrocław, Poznań

Rozwijający się przemysł to nie tylko rzeczy związane z wydobyciem cz...

Gotowe projekty domów parterowych - rodzaje i możliwości

Domy parterowe można podzielić na kilka kategorii głównych kategorii ...

Adaptacja projektu gotowego - na czym polega?

Każdy projekt gotowy, według którego zamierzamy zrealizować inwestycj...

Lampy wiszące na pięć sposobów

Każdy, kto chce dopasować wnętrze pokoju do swoich potrzeb nie może z...

Nowoczesne style i urządzenia kuchenne

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko ładna, ale również funkcjona...

Gdy urządzamy kuchnię

Każde pomieszczenie w domu ma znaczenie dla domowników. I każde trzeb...