Piękne i nowoczesne schody mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Bardzo nowoczesne są modele metalowe czy te ze szklanymi stopniami  z metalowymi nierdzewnymi balustradami.

Schody metalowe pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym. Modele ze stali niedrzewnej sprawdzają się idealnie zarówno w domu jak i biurze czy lokalu publicznym.

Więcej…

Meble ogrodowe to temat na duży esej czy też potężne wypracowanie jest ich tyle rodzajów że ciężko to wszystko zliczyć.

Mebli można już praktycznie używać wszędzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli więc na przykład posiadamy chociaż mały ogródek to możemy nawet i tam umieścić meble sytuacje mamy bardzo jasną i klarowną.  Do ogrodu można zastosować meble które nie będą zbyt ciężkie ponieważ przychodzi taki czas w  naszym kalendarzu że zaczyna się robić zimno, a  wtedy trzeba usunąć meble z  ogrodu żeby nie zniszczyły się.

Więcej…

Kuchnia jest sercem domu i mieszkania, dlatego właśnie powinna być urządzona w ciekawy i niebanalny sposób.

Ciekawym pomysłem na kuchnie jest urządzenie jej w stylu prowansalskim. Czym cechuje się styl prowansalski? Przede wszystkim prostotą i inspirowaniem się naturą. Meble są proste, najlepiej drewniane. Całe pomieszczenie jest jasne, przeważają naturalne, klasyczne dodatki.

Więcej…
Architektura i architektura wnętrz
Miasto w całej krasie

MiastoCałe miasto śpi, wokół cisza. Nigdzie żywego ducha. Tylko latarnie świecą jak strażniczki nocnego wypoczynku mieszkańców grodu. Jeszcze nie tak dawno noc była porą dla marginesu społecznego. Ciemne zaułki, ciasne uliczki, mroczne podwórka. Teren dla nożowników, złodziei i prostytutek. Nawet w spokojnych i zamożnych dzielnicach ludzie zamykali swe domy na cztery spusty, a okien broniły solidne okiennice.

Więcej…
 
Architektura gotycka

Architektura gotyckaArchitektura gotycka to styl europejski okresu późnego średniowiecza. Sztandarowym przykładem budowli gotyckiej jest katedra. Smukłość i strzelistość kształtów, zwykliśmy uważać za hołd oddawany stwórcy przez ludzi średniowiecza. Czy tak było?

Więcej…
 
Kolebka cywilizacji

Kolebka cywilizacjiBasen Morza Śródziemnego jest kolebką cywilizacji zachodu. Wszystko, co powstało przez wieki w tym rejonie, jest spuścizną dla narodów, czerpiących z niej pełnymi garściami. Pierwsze cywilizacje wykwitły w Egipcie, na Krecie i w Fenicji. Lecz klasyczna architektura i jej podwaliny, powstały w Grecji i stamtąd powędrowały w świat. Niedaleko, bo przez góry lub morze, dostały się do Rzymu. Starożytny Rzym inspirował się kulturą Hellady.

Więcej…
 
Sypialnia - romantyczna, surowa czy tradycyjna?

Sypialnię można urządzić na wiele sposób. Bardzo ciekawie prezentuje się sypialnia romantyczna, w której dominują jasne, delikatne kolory, znajduje się tam wiele dodatków, sypialnia wygląda jak z romantycznej powieści.

Można również w ten sposób wystylizować pomieszczenie, dodając baldachim nad łóżkiem, romantyczne obrusy, stylowe lampki nocne i duża ilość bibelotów, do których mamy sentyment.

Więcej…
 

Poręcze i balustrady

Samo wybranie schodów to nie wszystko. Bardzo ważne jest również dobr...

Charakterystyka grzejników żeliwnych

W polskim starym budownictwie można znaleźć różne systemy ogrzewania,...

Wentylacja i klimatyzacja - Wrocław, Poznań

Rozwijający się przemysł to nie tylko rzeczy związane z wydobyciem cz...

Gotowe projekty domów parterowych - rodzaje i możliwości

Domy parterowe można podzielić na kilka kategorii głównych kategorii ...

Adaptacja projektu gotowego - na czym polega?

Każdy projekt gotowy, według którego zamierzamy zrealizować inwestycj...

Lampy wiszące na pięć sposobów

Każdy, kto chce dopasować wnętrze pokoju do swoich potrzeb nie może z...

Nowoczesne style i urządzenia kuchenne

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko ładna, ale również funkcjona...

Gdy urządzamy kuchnię

Każde pomieszczenie w domu ma znaczenie dla domowników. I każde trzeb...